Aparat fotograficzny za max 1500 złotych – Przegląd rynku

Kwota 1500 złotych pozwoli nam na zakup całkiem dobrego aparatu cyfrowego, który umożliwi nam robienie atrakcyjnych i dobrze wyglądających zdjęć. Jaki aparat fotograficzny do 1500 zł wybrać? Możliwości mamy wiele.

Aparat cyfrowy Sony DSC-HX350

Aparat Sony DSC-HX350 to kompakt z tak zwanym superzoom, umożliwiającym bardzo duże przybliżenia. Oprócz 50-krotnego zoomu optycznego otrzymujemy również bardzo dobrą matrycę 20,3 MP CMOS Exmor R, a także procesor obrazu BIONZ X. Aparat umożliwia wykonywanie fotografii w trybie automatycznym i ręcznym, a zdjęcia możemy oglądać na jasnym ekranie LCV o przekątnej 3 cali lub w wizjerze elektronicznym. Sony DSC-HX350 umożliwia również nagrywanie filmów w jakości Full HD. Cena takiego aparatu to 1499 złotych.

Aparat cyfrowy Kodak AZ651

Kodak to firma z ogromnymi tradycjami, która po dziś dzień pozostaje jednym z czołowych producentów aparatów fotograficznych. Model AZ651 oferuje nam 65-krotny zoom optyczny, co jest naprawdę świetnym wynikiem, jak na cenę tego aparatu. Japońscy producenci zamontowali tu także matrycę CMOS BSI o rozdzielczości 20,68 MP. Fotografowanie upraszcza ruchomy wyświetlacz o przekątnej 3 cali. Do dyspozycji użytkowników oddano zarówno tryby automatyczne, jak i ustawienia ręczne. Koszt takiego aparatu to 1319 złotych.

Aparat cyfrowy Panasonic Lumix DC-FZ82

Jest to najtańszy polecany aparat, jednak wcale nie oznacza to, że jest najgorszy. Ten kosztujący 1230 złotych sprzęt posiada bardzo duży 60-krotny zoom optyczny w zakresie ogniskowych 20-100 mm. Wyposażony jest w matrycę CMOS BSI o rozdzielczości 18 MP, zapewniającej wysoką jakość obrazu. Na wyróżnienie zasługuje także możliwość nagrywania filmów w 4K. Podglądu zdjęcia dokonamy na 3-calowym ekranie LCD lub w wizjerze elektronicznym. Aparat umożliwia zapisywanie plików zdjęciowych w formacie RAW.

Nie są to oczywiście wszystkie aparaty, które warto kupić w tej cenie. Jeśli znamy się na fotografii, możemy szukać dalej i dopasować sprzęt do swoich potrzeb, ale jeśli potrzebujemy po prostu niezawodnego aparatu, możemy spokojnie skorzystać z powyższych podpowiedzi.